Streik võib Tesla Model 3 tootmist segada

Tesla ostis mõni aeg tagasi ettevõtte Grohman Engineering ning nüüd pole välistatud tütarettevõttes võib puhkeda streik, mis võib juulis algava Model 3 tootmise edasi lükata.

Tesla ostis Grohman Engineeringu, et luua pädev inseneride grupp, mis aitaks kiirendada Model 3 arendamist ja tootmist. Nüüd on aga võimalus, et 660 Grohman Engineeringu, mis muudeti Tesla Advanced Automation Germany’ks, töötajat hakkavad streikima.

Streigi taga on ametiühingu kehtestatud palgast 30% väiksem palk. Lisaks veel see, et Tesla tühistas kõik muud Grohmani tööd, mis ei olnud seotud Teslaga. See aga paneb inimesed tuleviku pärast muretsema. Peale selle teeb veel muret, et Grohmani looja lahkus ettevõttest.

Tesla pakkus probleemi lahendamiseks välja, et tõstab osadel töötajatel kuupalka kuni 150 eurot, kuid selline käik jääks ikka allapoole ametiühingute kehtestatud palkade. Ametiühing nõuab Teslalt pea 400 eurost kuusissetuleku tõusu.


Igasugune streik Teslas võib ohustada Model 3 tootmist.

Märksõnad: tesla
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Uus G-klass säilitab oma kandilise kuju

Mercedes ei loobu veel alates 1979. aastast müügil olnud ikoonilisest G-klassist ning maasturi järgmine põlvkond säilitab paljudele südamelähedase, paljude jaoks maja meenutava kuju.

Daimleri peadisainer Gorden Wagener rääkis New Yorgi autonäitusel portaalile Automotive News, et nad kujundasid kõik uuesti. Tema sõnul näeb uuendatud G-klassi lähitulevikus. Maastur saab uue roolisüsteemi, kaasaegse vedrustuse ning lisaks muutub G-klass laiemaks ja kergemaks.

“Me peame säilitama kandilise kuju,” ütles Wagener. “Peame disainiga vastutustundlikult ümber käima, muidu see ei oleks G-klass. Seega see peab olema teravate nurkadega,” rääkis peadisainer. Wagener kinnitas, et G-klassil säilib tuttav kuju, kuid see tuleb eelkäijatest täiskasvanulikum.

G-klassi tootmine jätkub Austrias Magna Steyri tehases. Uut mudelit peaks nägema selle aasta jooksul.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Citroën jätkab linnamaasturite turu vallutamist C5 Aircrossiga

Citroën tahab Euroopa ja Hiina linnamaasturite turgu raputada C5 Aircrossi mudeliga. Auto esineb sel nädalal Shanghai autonäitusel.

PSA Gruppi kuuluv Citroën lasi praegu välja kaks C5 Aircrossi tiiserit. Auto kohta saame rohkem infot pärast tänast esinemist. C5 Aircross läheb Hiinas müügile selle aasta teises pooles ning Euroopas enne aasta lõppu.

EMP2 (Efficient Modular Platform) platvormile ehitatud Citroëni kohta pole hetkel rohkem andmeid. Sama arhitektuuri kasutavad ka Peugeot 3008 ja DS 7 Crossback.

C5 Aircrossile eelnes Aircross SUV ideeauto, mida näidati esimest korda 2015. aastal samuti Shanghais. Autot hakatakse tootma Prantsusmaal Rennes’is.


Mullu langes Citroëni müük Hiinas 17% 250 000 autoni ning Hiina turg moodustab Citroëni müügist viiendiku. PSA Grupi langus oli 16% 618 000 autoni.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod ja videod: Škoda Octavia RS ja Scout 2017

Škoda näitas eelmise aasta lõpul oma populaarseim mudeli Octavia uut versiooni. Siis muudeti Octavia esitulesid ning mudel eristati selgemalt Rapidist ja Superbist. Nendel fotodel näeb Octavia perekonna kõige rohkem maksvaid RS ja Scout variante.

RS-i 2-liitrine TSI toodab nüüd 230 hobujõudu ning käies veel rohkem raha välja, saab osta RS 245 variandi. Viimase puhul on tegu kõige kiirema seeriatoodetava Octaviaga - mudelil kulub 100 km/h saavutamiseks 6,6 sekundit. 2-liitrise TDI mootori suurim saavutus on 380 Nm pöördemomenti ning seda soovi korral osta nelikveoga.

Scout on baasvarustuses nelikveoga ning kõrgema kliirensiga. Sel on Audi arendatud 1,8-liitrine TSI, mis toodab 180 hobujõudu ja on paaris kuuekäigulise DSG kastiga. Enamus inimesi ostavad Scouti aga 2-liitrise diiselajamiga, mis arendab kas 150 või 184 hobujõudu. Kuuekäiguline DSG sobib mõlema variantiga, kuid nõrgema diiselmootor tuleb ka seitsmekäigulise DSG-ga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Shanghais astub üles Audi E-Tron Sportback ideeauto

Audil on käsil E-Tron Sportback kontseptsiooni tiiserite ühe kaupa näitamine. Tuli üllatusena, et Shanghai näitusel esinev E-Tron Sportback ei ole luukpära, vaid midagi kupee ja crossoveri vahepealset.

Ideeautodele kohaselt on Saksa tootja inseneride ja disainerite kätetööl suured veljed. Sportbackil on langev katus ning omamoodi spoiler. Ideeautol asendavad peegleid kaamerad. Audi logo on valgustatud nii ees kui ka taga ning LEDid jäävad silma ka esipampris.


Nimi E-Tron ütleb konkreetselt, et tegemist on elektrifitseeritud autoga. Jääb vaid küsimus, kas tegu on hübriidi või puhtatõulise elektriautoga. Summtite puudus justkui reedab, et tegu on elektriautoga. Sel nädalal algaval Shanghai messil selgub tõde.

Märksõnad: autouudised
Jaga: