“Kiired ja vihased 8” teenis esimese nädalavahetusega üle poole miljardi dollari

“Kiired ja vihased” saaga kaheksas osa oli populaarne ka Eestis, purustades kõigi aegade avanädalavahetuse kinokassa rekordi.

Üle maailma kogus autofilmist märuliks saanud “The Fate of the Furious” 532,5 miljonit dollarit ning debüütnädalavahetuse rekord kuulub nüüd Vin Dieselile ja The Rockile, mitte “Tähesõjad: Jõud tärkab”  näitlejatele. “Tähesõjad” teenisid 529 mln taala. Kiirete uut osa näidati korraga 63 riigis.

Postimees kirjutab, et maailma ühe populaarsema filmiseeria “Kiired ja vihased” uut peatükki käis lõppenud pühadenädalavahetusel Eesti kinodes vaatamas 35 688 silmapaari ning kinokassadesse jäi 219 633 eurot, mis on uus Eesti kõigi aegade edukaim avanädalavahetus. Teisele kohale tõugati 219 333 euroga seni valitsenud “Kiired ja vihased 7”.


Filmi on lavastanud F. Gary Gray (Straight Outta Compton) ja produtseerinud taas Neal H. Moritz, Michael Fottrell ja Vin Diesel.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Citroën jätkab linnamaasturite turu vallutamist C5 Aircrossiga

Citroën tahab Euroopa ja Hiina linnamaasturite turgu raputada C5 Aircrossi mudeliga. Auto esineb sel nädalal Shanghai autonäitusel.

PSA Gruppi kuuluv Citroën lasi praegu välja kaks C5 Aircrossi tiiserit. Auto kohta saame rohkem infot pärast tänast esinemist. C5 Aircross läheb Hiinas müügile selle aasta teises pooles ning Euroopas enne aasta lõppu.

EMP2 (Efficient Modular Platform) platvormile ehitatud Citroëni kohta pole hetkel rohkem andmeid. Sama arhitektuuri kasutavad ka Peugeot 3008 ja DS 7 Crossback.

C5 Aircrossile eelnes Aircross SUV ideeauto, mida näidati esimest korda 2015. aastal samuti Shanghais. Autot hakatakse tootma Prantsusmaal Rennes’is.


Mullu langes Citroëni müük Hiinas 17% 250 000 autoni ning Hiina turg moodustab Citroëni müügist viiendiku. PSA Grupi langus oli 16% 618 000 autoni.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod ja videod: Škoda Octavia RS ja Scout 2017

Škoda näitas eelmise aasta lõpul oma populaarseim mudeli Octavia uut versiooni. Siis muudeti Octavia esitulesid ning mudel eristati selgemalt Rapidist ja Superbist. Nendel fotodel näeb Octavia perekonna kõige rohkem maksvaid RS ja Scout variante.

RS-i 2-liitrine TSI toodab nüüd 230 hobujõudu ning käies veel rohkem raha välja, saab osta RS 245 variandi. Viimase puhul on tegu kõige kiirema seeriatoodetava Octaviaga - mudelil kulub 100 km/h saavutamiseks 6,6 sekundit. 2-liitrise TDI mootori suurim saavutus on 380 Nm pöördemomenti ning seda soovi korral osta nelikveoga.

Scout on baasvarustuses nelikveoga ning kõrgema kliirensiga. Sel on Audi arendatud 1,8-liitrine TSI, mis toodab 180 hobujõudu ja on paaris kuuekäigulise DSG kastiga. Enamus inimesi ostavad Scouti aga 2-liitrise diiselajamiga, mis arendab kas 150 või 184 hobujõudu. Kuuekäiguline DSG sobib mõlema variantiga, kuid nõrgema diiselmootor tuleb ka seitsmekäigulise DSG-ga.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Shanghais astub üles Audi E-Tron Sportback ideeauto

Audil on käsil E-Tron Sportback kontseptsiooni tiiserite ühe kaupa näitamine. Tuli üllatusena, et Shanghai näitusel esinev E-Tron Sportback ei ole luukpära, vaid midagi kupee ja crossoveri vahepealset.

Ideeautodele kohaselt on Saksa tootja inseneride ja disainerite kätetööl suured veljed. Sportbackil on langev katus ning omamoodi spoiler. Ideeautol asendavad peegleid kaamerad. Audi logo on valgustatud nii ees kui ka taga ning LEDid jäävad silma ka esipampris.


Nimi E-Tron ütleb konkreetselt, et tegemist on elektrifitseeritud autoga. Jääb vaid küsimus, kas tegu on hübriidi või puhtatõulise elektriautoga. Summtite puudus justkui reedab, et tegu on elektriautoga. Sel nädalal algaval Shanghai messil selgub tõde.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Praegune Volkswagen Tiguan püsib USAs müügil veel kaks aastat

Volkswagen paiskab järgmisel aastal müügile ameeriklaste jaoks kohandatud  teise põlvkonna Tiguani ning jätkab samaaegselt ka praeguse mudeli pakkumist.

Saksa tootja võttis vastuse otsuse, mille järgi saab ka praegust väiksemat mudelit järgmise põlvkonna Tiguani kõrval müüa, kuna hetkel müüdava Tiguani vastu on ebatavaliselt suur huvi.

Tiguan saab varsti kümneaastaseks, kuid sellest hoolimata ostsid mullu jänkid neid pea 43 000. Mitte kuskil mujal ei müüdud rohkem Tiguani linnamaastureid. Ebaterve huvitõttu tuleb müügile 2018. ja 2019. aasta variandid. Selleks, et autot eristada uuest mudelist, saab ta nimeks Tiguan Limited.


Seda otsust kinnitas Car & Driverile ka turunduse asepresident Hendrik Muth. Tema sõnul ostavad vanema ja väiksema Tiguani inimesed, kes ei soovi auto peale väga palju raha kulutada ega taha uut suuremat Tiguani.

Märksõnad: autouudised
Jaga: